Profilaktyka

Protetyka

Profilaktyka jest to zapobieganie powstawania chorób dziąseł i próchnicy zębów. Jest ona niewątpliwie podstawą i przyszłością stomatologii. Dlatego ogromną wagę przykładamy do edukacji naszych pacjentów.

W ramach profilaktyki proponujemy wizyty kontrolne co 6 miesięcy, skaling (usunięcie kamienia nazębnego), piaskowanie (usunięcie osadu i płytki nazębnej), fluoryzację i lakowanie bruzd zębowych. Zabiegi te nie tylko poprawią stan kliniczny, ale również wpłyną na estetykę Twojego uśmiechu.

Dopełnieniem profesjonalnych zabiegów wykonywanych w gabinecie jest codzienna higiena przeprowadzana w domu. Od dokładnego, regularnego czyszczenia i nitkowania zębów zależy sukces w zachowaniu zdrowia jamy ustnej, dlatego na specjalnych modelach pokazujemy naszym pacjentom w jaki sposób szczotkować zęby i jak używać nici dentystycznej. Pamiętajmy, że zawsze lepiej i taniej jest zapobiegać niż leczyć.

Usuwanie kamienia

Usunięcie kamienia nazębnego. Inaczej skaling. Kamień jest twardym osadem, który powstaje na zębach w skutek nieregularnego usuwania płytki nazębnej. Zawarte w ślinie związki mineralne, powodują mineralizację płytki nazębnej i powstawanie kamienia. Kamień usuwany jest z użyciem skalera wytwarzającego ultradźwięki, które mają zdolność kruszenia kamienia.. Kamień jest rezerwuarem bakterii powodujacych stany zapalne oraz choroby dziąseł.

Fluoryzacja

Zabieg mający na celu wzmocnienie struktury zębów, hamujący rozwój próchnicy oraz zapobiegający nadwrażliwości po zabiegach higienizacyjnych. Fluor jest zdolny wbudowywać się w szkliwo, tworząc je bardziej odpornym kwasy wytwarzane przez bakterie.

Piaskowanie

Zabieg mający na celu usunięcie osadów,przebarwień (np. po herbacie, kawie, papierosach) i płytki nazębnej z powierzchni zębów. Podczas zabiegu używamy piaskarki, deponując pod ciśnieniem na powierzchnię zębów drobny proszek. Dociera on do trudno dostępnych zakamarków, oczyszcza powierzchnie zębów.