Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Badanie jamy ustnej

Wykonujemy zawsze na pierwszej wizycie. Jest one niezbędne dla prawidłowego zaplanowania kompleksowego leczenia.

Leczenie ubytków próchnicowych

Próchnica jest zakaźną choroba zębów, wywołaną przez kwasotwórcze bakterie, powodujące demineralizację i rozpuszczenie twardych tkanek zęba, w konsekwencji prowadząc do powstania ubytków.

Nieleczona próchnica staje się bezpośrednią przyczyną choroby miazgi, co skutkuje potrzebą leczenia kanałowego zęba.

W zależności od stopnia utraty twardych tkanek zęba, po usunięciu zmienionych tkanek, ubytek wypełniamy materiałem kompozytowym światłoutwardzalnym bądź przygotowujemy go do odbudowy protetycznej.

Stosowane przez nas znieczulenia zapewniają maksymalny komfort podczas zabiegu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów wypełnienia w estetyczny sposób przywracają naturalny wygląd i funkcje zęba.

Leczenie nadwrażliwości zębów

Nadwrażliwość zębów objawia się dotkliwym bólem podczas działania na zęby takich czynników jak zmiany temperatury czy spożywanie kwaśnych pokarmów. Przewlekłe drażnienie zębów może prowadzić do ich schorzeń.

Leczenie zależy od stopnia dolegliwości. Polega ono na odpowiedniej profilaktyce. Jeśli to nie pomaga, wrażliwe miejsca pokrywa się odpowiednim lakierem tworzącym barierę przed czynnikami zewnętrznymi. Jeśli dolegliwości nie ustępują wrażliwe miejsca zabezpiecza się wypełnieniem kompozytowym.